Zwiedzanie Wieliczki

Schodząc 380 kroków w głąb kopalni soli można odnieść wrażenie, że wkraczamy w magiczny świat podziemnego miasta pełnego tajemniczych grot i podziemnych jezior. Idąc   3,5-kilometrową trasą, będzie można podziwiać oryginalne urządzenia i sprzęt górniczy, a także kaplice kute z soli, w tym największa i najpiękniejsza z nich wszystkich - kaplica św Kingi, patronki górnicy sól. Ten podziemny kościół jest bogato zdobione świeczniki, rzeźby i figury świętych wyrzeźbione w soli. Aby powrócić na powierzchnię windą w szybie Daniłowicza, co jest kolejną atrakcyjną częścią kopalni, na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Sobota - godz. 15.00
Czas zwiedzania: 4,5 godziny
Wyjazd z Hotelu Wyspiański
Cena: 38 EUR od osoby
Język: angielski, niemiecki
Prosimy o zabranie wygodnego obuwie jak również ciepłego okrycia wierzchniego, gdyz temperatura oscyluje wokół 14oC.
 Muzeum Oświęcim-Brzezinka

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – muzeum utworzone w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania "po wsze czasy" pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Na Muzeum składają się głównie dwie wielkie części byłego kompleksu obozowego: Auschwitz I Stammlager i Auschwitz II Birkenau, wraz z ponad 150 obiektami budowlanymi, ok. 300 ruinami, autentycznymi drogami, rampą, ogrodzeniami, a także archiwalia, które przetrwały ewakuację obozu oraz zbiór ponad stu tysięcy obiektów ruchomych (m.in. walizki, buty i przedmioty codziennego użytku, pasiaki i przedmioty więźniarskie, a także przedmioty pochodzenia esesmańskiego).
Na terenie Muzeum zainstalowana jest stała wystawa główna oraz kilkanaście tzw. wystaw narodowych, zorganizowanych przez państwa upamiętniające ofiary-swoich obywateli. W chwili obecnej trwają prace nad zmianą scenariusza wystawy głównej oraz niektórych wystaw narodowych. Organizowane są także wystawy czasowe.
Niedziela  - godz. 07.00
Czas zwiedzania: 6,5 godziny
Wyjazd z Hotelu Wyspiański
Cena: 38 EUR od osoby
Język: angielski, niemiecki


Zwiedzanie Krakowa

Kraków, dawna stolica Polski i europejskiego centrum kultury, sztuki i nauki, jest miastem, które oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych. Zwiedzanie rozpocznie się od wizyty w żydowskiej dzielnicy Kazimierz, części miasta które kiedyś zamieszkane było przez jedną z najbardziej zróżnicowanych społeczności żydowskich w Europie. Następnie trasa będzie kontynuowana wzdłuż Drogi Królewskiej od Barbakanu (bram miasta) i Bramy Floriańskiej do Wawelu. Stare Miasto w Krakowie, z unikalną architekturą, zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Serce miasta znajduje się na Rynku Głównym, największym rynku Europy, pośrodku z niezwykłą 16-wieczną budowlą Sukiennicami, przykładem gotycko-renesansowego stylu architektonicznego. Wizyta w Starym Mieście to spacer po Rynku Głównym, wraz z odwiedzinami w Kościele Najświętszej Marii Panny (Kościół Mariackim), który szczyci się jednym z największych gotyckich ołtarzy w Europie, wyrzeźbionych przez wielkiego Wita Stwosza (Wita Stwosza), przejście Drogą Królewską z Collegium Maius, Brama Floriańską i na zakończenie - Wzgórzem Wawelskim.
Niedziela  - godz. 08.45
Czas zwiedzania: 4 godziny
Wyjazd z Hotelu Wyspiański
Cena: 36 EUR od osoby
Język: angielski, niemiecki